İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vex Robotics İlk Turnuvaya Start Verdi

Vex Robotics tarafından, tüm dünyada inovasyon odaklı bir sistemle, yeni nesil öğrenme becerilerini geliştiren robotik üretimler hayata geçmekte. Ayrıca yapılan turnuvalar, ilgi çekici etkinlikler, her sene değişen tema ve tatlı rekabetlerle öğrencilerin ilgisini de çektiklerini söyleyebiliriz.

Vex IQ Nişantaşı Üniversitesi

21. yy beceri kazanımlarını hedefleyen Vex Robotics, Türkiye ayağında ilk turnuvasını Nişantaşı Üniversitesinde gerçekleştirdi. Bir çok okulun katıldığı bu turnuvaya şehir dışından katılan gruplar da bir hayli fazlaydı. VEX IQ Challenge ve VEX Robotics Competition turnuvalarının aynı gün olmasıyla hem ilk ve ortaokul öğrencileri hem de lise öğrencileri, Vex Robotics yarışamları için Nişantaşı Üniversitesinde buluştu.

VEX IQ NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ

Grup çalışması, mühendislik becerileri, ittifaklaşma, problem çözme, analitik düşünme, eleştirel düşünme, risk yönetimi ve daha fazlasını bu tür bir organizasyonda kazanabilen öğrenciler, aldıkları derecelerle, VEX DÜNYA ŞAMPİYONASINA da gitmeye hak kazanabilecekler.

Vex IQ Nişantaşı Üniversitesi 
Turnuva

Bu tür etkinliklerle, öğrencilerin oyun bağımlısı değil üretim bağımlısı hale getirmek hiç de zor değil.
Eğlendikleri bir işi, çocukların ne kadar da ciddi yaptıklarına, hayal ettikleri ürünleri nasıl hayata geçirdiklerine şahit olunduğu bir yarışmadan bir kaç kare de sizlere aktarmış olduk. Ayrıca oyun bağımlılığı konusunda daha fazla bilgi isterseniz
https://www.egitimpsikoloji.com/cevrimici-oyun-bagimliligi-anne-babalarin-sucu-mu-bagimlilara-ruhsal-hasta-diyebilir-miyiz/

Daha fazla bilgi ve içerik için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
https://www.robotevents.com/
http://educatrobotics.com/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.