İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özel Okul Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Özel Okul Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

En önemlisi okulun dünyayı, yenilikleri takip edip etmediği çok önemli. Bu yüzden Uluslararası standartlarda denetimden geçen okulları tercih etmek daha iyi olacaktır.

Özel okul tercih ederken sınıf mevcutlarına bakmalıyız. Öğrenci ne kadar az ise öğretmenin tek bir kişiye ilgisi bir o kadar artacaktır.

Yabancı dil eğitimi hiç şüphesiz tercih sebeplerinden biri. Ancak artık tek bir yabancı dil eğitimi bir kolej için çok da yeterli değil. Bu yüzden birden fazla dil eğitimi veren kolejleri tercih etmeliyiz.

Bazı kolejlerin üniversitelerle anlaşmaları vardır. Özellikle üniversite destekli alt kolejler bu alanda çok daha etkindir. Seçeceğiniz kolej ile öğrencinin üniversitelerden burs almasını sağlayabilirsiniz.

Öğrencinin kullanacağı tek alan sınıflar değildir. Eğer bir kolej seçiyorsak bu sosyal alanlar, kampüs, yeşil alan, spor tesisleri, fen laboratuvarları, teknoloji laboratuvarları, sanat atölyeleri, kültür merkezi vb. alanlara sahip bir kolej seçmemiz oldukça önemli.

İyi bir eğitimci kadrosuna sahip kolej her zaman başarıya ulaşacaktır. Okulda bulunan öğretmen kadrosu, yüksek lisans, doktora dereceleri, tecrübeleri, başarıları, ödülleri her zaman dikkatinizde olmalıdır.

Eğitim bugünü hedefleyen eğitim standartları ile değil yarını tahmin ederek öğrencilerine yeni beceri ve donanımlar eklemekle görevlidir. Burada tercih edilen kolejin 21. yüzyıl teknolojisine ve becerilerine uygun eğitim verip vermediği dikkat edilmesi gereken ayrı bir noktadadır.

İlginizi Çekebilir : https://www.egitimpsikoloji.com/okul-oncesi-donem-icin-duyusal-oyun-evde-yapim/

Yukarıda Belirtilen Standartlara Sahip Okulları Sizler İçin Listeliyoruz.

Adana‘nın En İyi Özel Okulları

Adana Özel Okullar bursluluk başvuruları başladı. Yeni eğitim öğretim yılına hazırlık yapan veli ve öğrenciler bu sayfadan Adana içinde tüm okulların bursluluk sınavlarını takip edebilir. Özellikle Uluslararası kalitede eğitim veren kolejlerin yanlarında belirtilen etiketlerini takip etmeniz oldukça önemli. Başvuru yaparken tarih, saat kontrollerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Unutmayın her bir başvuru bir yer işgal eder bu yüzden sınava katılmayacaksanız lütfen formları doldurmayınız.

ÇAĞ KOLEJİ

Yukarıda sayılan standartların hepsine sahip bir okul ile başlayalım. 36 yıllık tecrübeyle, kampüs hayatının anasınıfından itibaren yaşanabileceği, güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu, uluslararası standartlara sahip bir kolej.

Site: cag.k12.tr
Basında : https://www.hurriyet.com.tr/egitim/fazla-buyumek-istemiyoruz-nitelige-odaklaniyoruz-41081153
Bursluluk Başvuruları : http://www.cag.k12.tr/tr/duyurular/cag-koleji-bursluluk-sinavi-ortaokul-anadolu-lisesi-fen-ve-teknoloji-lisesi

TARSUS SEV

Tarihi yapısı ve iyi yerlere gelmiş mezunlarıyla Tarsus SEV’de listemizde yerini almakta. Tabi her geçen yıl kadrosu ve eğitim sistemleri değişti. Eski kalitede olduğunu söyleyemeyiz ancak hala uluslarası kalitede sayılı kolejlerden biri. Adana’da kolej seçiminde bakmanızda fayda var.

Burs Olanakları : https://www.sevtarsus.k12.tr/icerik/burs-olanaklari/15/

Basında : https://www.sevtarsus.k12.tr/basinda-biz/

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

STEM eğitimleri ile ön plana çıkan Bahçeşehir Koleji listemizdeki yerini alıyor. Kurumsal olmaları ve yazdıkları müfredat ile fark yaratan okul Bahçeşehir Koleji. Ancak her şehirde şubesi bulunan okulun her şubesinin aynı kalitede olması beklenemez.

Burs Olanakları : https://www.tedadanakoleji.k12.tr/kayit/burslar/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.